niedziela, 20 maja 2012

Potrzebuję pomocy:)

Witam:)
Mam dwie wielkie prośby ,jeśli ktoś może niech mi pomoże:)
Moje dziecko ma zebrać informacje o Szwajcarii: Jaki język obowiązuje ,jakieś ciekawostki związane z kulturą ,zwyczajami ,obyczajami ,ciekawe miejsca i co tylko można powiedzieć o tym kraju ,podstawowe zwroty;cześć ,dzień dobry itp.
Wiem ,że w internecie jest dużo : właśnie dużo ,zadasz jedno pytanie i odrazu sto odp...
Z góry dziękuję za pomoc:)

A druga sprawa :RATUNKU mam kreta w ogrodzie i robi rewolucję od dawna szczególnie na trawniku...
Już drut i puszki próbowałam ,nawet kiszona kapusta nic nie dała ;dalej urzęduje:) I to od kilku lat...a na drgania to się uodpornił bo mam trasę większego ruchu za płotem -kilka metrów i już przywykł....

Mam nadzieję ,że ktoś z was mi coś doradzi:)

A tak ,żeby pusto nie było wspomnień trochę:) Kozłówka:W środku nie wolno fotek robić...

8 komentarzy:

alexandra pisze...

My też walczyliśmy ostatnio z kretem ale nasz nie był odporny na drgania i narazie oddalił się od naszego trawnika :) ostatnio słyszałam, że skuteczne jest włożenie do kopca i kanałów ludzkich włosów, krety podobno nie lubią ludzkiego zapachu. Powodzenia w walce z intruzem :)

Diana pisze...

Co do Szwajcarii to żadnych ciekawostek nie powiem bo nigdy nie byłam, a co do kreta to ponoć ciężka sprawa, są specjalne siatki które zakopuje się w ziemi i ponoć jedynie to działa, ale po pierwsze to trzebaby założyć w całym ogrodzie a po drugie spory koszt

Tami pisze...

Ja niestety nie byłam w Szwajcarii, ale tu znalazłam kilka ciekawych informacji, może się przyda :)
http://szwajcaria.lovetotravel.pl/tradycje_w_szwajcarii
http://www.odyssei.com/pl/culture/szwajcaria.php
http://szwajcaria.lovetotravel.pl/ciekawostki_o_szwajcarii
http://www.szwajcaria.net/neue.html

Robótki babci Tereski pisze...

Też walczyłam z kretem. Kupiłam w ogrodniczym świece dymne, czuć samą siarką.Na opakowaniu jest instrukcja jak zastosować. Już rok a krecik nie wraca. powodzenia

Jagna pisze...

Z kretami miałam do czynienia tylko doglądając czeskie bajki więc nie bardzo pomogę :)

Bea S. pisze...

Dzisiaj w programie"Maja w ogrodzie" mówili właśnie o zwalczaniu kretów. Podobno trzeba do kretowisk wrzucić kulki naftaliny, jeszcze nie próbowałam ale moje krety też przydałoby się przegonić z trawnika chociażby do sąsiada:)
Pozdrawiam b.

inka pisze...

A ja właśnie dziś usłyszałam, że aby nie mieć kretów na działce czy ogrodzie dobrze jest posadzić bazylię ale z tego co wiem bazylia jest dobra na komary, więc gdzie tu dobre rady, ale mimo to muszę wypróbować na kretach bo również posiadam tego intruza )

Serwetka pisze...

W Szwajcarii są 4 języki urzędowe: niemiecki, francuski, włoski i retoromański. Walutą jest frank szwajcarski. Najbardziej znanym bohaterem jest Wilhelm tell, z czasów, kiedy Szwajcaria nie była jeszcze krajem niezależny. Warto wspomnieć, że w Watykanie pełni służbę gwardia szwajcarska. Znane są szwajcarskie sery, banki i niezawodne zegarki Dużo można o tym kraju powiedzieć. Ciekawy jest ustrój państwowy. Może tak pogooglować? Albo wikipedia.